آزمایش دستگاه اندازه گیری آزمایشات روانشناسی (گزارش کار روانشناسی تجربی)

دانلود آزمایش دستگاه اندازه گیری آزمایشات روانشناسی (گزارش کار روانشناسی تجربی)

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

آزمایش دستگاه اندازه گیری آزمایشات روانشناسی (گزارش کار روانشناسی تجربی)

آزمایش-دستگاه-اندازه-گیری-آزمایشات-روانشناسی-(گزارش-کار-روانشناسی-تجربی)لینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 22 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 
 

‏ 

دستگاه الكتروشوك ‏EST‏‏
‏دستگاه الكتروشوكوسيله‌اي است كاملاً بي‌خطر كه براي ايجاد تحريك الكتريكي در روي پوست مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين دستگاه با دستگاهECT ( Electro Convulsion Therapy)‏كه در روانپزشكي كاربرد دارد، به لحاظ عملكرد و موارد كاربرد به كلي متفاوت است. دستگاه‌هايECT‏براي ارائه تحريك الكتريكي نسبتاً قوي بر سيستم اعصاب مركزي (مغز) به كار گرفته مي‌شوند و در واقع به دليل تشنج ناشي از اثر اين تحريك نامECT‏بر آنها گذاشته شده است. در مقابل دستگاهEST‏تحريك الكتريكي بسيار خفيفي را بر روي پوست (و نه بر سيستم اعصاب مركزي) وارد مي‌سازد كه اثر ناشي از اين تحريك به صورت گزش پوست احساس مي‌شود. البته شدت اين گزش برحسب درجة شوك متفاوت خواهد بود و چنانچه در حد مناسبي زياد باشد، مي‌تواند حالت بيزاري و اجتناب را در فرد ايجاد كند. همراه شدن اين حالت(اجتناب) به عنوان يك محرك غيرشرطي ناخوشايند با آنچه رفتار نامطلوب يا غيرمعمول در نظر گرفته مي‌شود (به عنوان محرك شرطي) باعث انتقال احساس بيزاري و اجتناب، به محرك شرطي شده و از اين طريق اثرات درماني خود را ايجاد مي‌كند. به اين‌ترتيب تكنيك‌هاي شرطي‌سازي اجتنابي‏ (Avoidance Conditioning)‏،‏ ‏بيزار سازي      ‏ (Aversive Therapy)‏ ‏و توقف فكر‏ (Thought Stopping)‏، اصلي‌ترين روشهايي به شمار مي‌آيند كه اين دستگاه در آن به كار گرفته مي‌شود. تكنيك‌هاي فوق كمك مؤثري در درمان اختلالاتي از قبيل وسواس‌هاي فكري و عملي، اعتياد به مواد مخدر، عادات نامطلوب رفتاري و انحرافي و… به شمار مي‌آيد.
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏دستگاه ترسيم در آيينه:
‏آزمايش يادگيري و انتقال دوجانبه يا ترسيم در آينه بيانگر آنست كه يادگيري در اندام انجام نمي پذيرد، بلكه فرايندي عصبي است و در مغز انجام مي شود. انتقال دوجانبه از طريق ترسيم در آينه، روشي است كه معمولاً براي مطالعه يادگيري حاصل از راه كوشش و خطا به كار مي رود، مورد مطالعه قرار مي گيرد.
‏اين دستگاه شامل دو بخش است كه يكي محل ترسيم در آينه است و ديگري جعبه كنترل است. قسمت ترسيم شامل يك صفحه مسطح است كه نقشي ستاره مانند در آن رسم شده و يك آينه به صورت عمود بر اين صفحه مسطح وجود دارد كه تصوير ستاره در آن منعكس مي شود. صفحه اي حائل هم وجود دارد كه مانع ديدن محل رسم به صورت مستقيم مي باشد. در بخش جعبه كنترل، يك كليد روشن و خاموش وجود دارد، بلند گويي براي شنيدن صداي بوق دستگاه، قلم مخصوص فلزي كه با سيم به جعبه كنترل متصل شده است و صفحه نمايش زمان رسم و خطاهاي آزمودني.
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 
‏ 

 

 فایل