تحقیق در مورد فرش doc

دانلود تحقیق در مورد فرش doc

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

تحقیق در مورد فرش doc

تحقیق-در-مورد-فرش-docلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 50 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

1
¤‏ ‏طراحی فرش ‏
‏فهرست مطالب
‏عنوان‏ ‏ صفحه
‏مقدمه 1
‏سیر تحول طراحی فرش 5
‏انواع نقشه قالی 8
‏کامپیوتر و نقش آن در طراحی فرش 15
‏کاغذ شطرنجی و انواع آن 18
‏هدف استفاده از کاغذهای شطرنجی در نقشه‏‌‏کشی 20
‏چگونگی تهیه نقشه 21
‏طرح ف‏رش در ایران 21
‏عوامل الهام فرش ایران 24
‏تقسیم بن‏دی طرحهای فرش ایران 25
‏وضعیت کنونی طراحی فرش در ایران 55
‏طراحان معاصر فرش ایران 56
‏شطرنجی کردن چله 60
‏پیاده کردن طرح روی کاغذ شطرنجی 61
‏انتقال نقشه از روی کاغذ شطرنجی روی بافت 64
3
¤‏ ‏طراحی فرش ‏
‏مقدمه
‏در هنر و صنعت فرشبافی نقشه یک بخش مهم و به تعبیری اساسی‏‌‏ترین بخش کار به شمار می رود در کنار مسائل و عوامل مهمی ک‏ه تشکیل دهنده اعتبار و ارزش فرش به حساب می‏‌‏آید اصالت و هویت ملی یک یفرش از روی نقشه آن شناخته می‏‌‏شود.
‏به طور کلی هر قوم یا ملیتی دارای فره‏نگ خاص خود هستند که با مطالعه بررسی و پرداختن به آن می‏‌‏توان آن قوم را از اقوام دیگر تمیز داد نقشه فرش نیز مانند یک کتاب فرهن‏گ یک قوم را به سادگی و زیبایی هرچه تمامتر برای ما بیان کرده و روشن می‏‌‏سازد هرگاه دریابیم که ریشه این نقوش نشات گرفته در کجا و در چه ‏تاریخی است در واقع به ریشه عمق این نقوش و عجین بودن آن با فرهنگ آن قوم می‏‌‏پردازیم.
‏حال با توجه به گستردگی و ریشه‏‌‏دار بودن هنر فرش بافی این سئوال را مطرح می‏‌‏کنیم که ‏ ‏کدام قوم یا ملتی و در چه زمان و تاریخی توانسته است اولین نقش را روی قالی پیاده کند.
‏پاسخ دا‏دن به این سوال بسیار مشکل و یا شاید غیر ممکن باشد زیرا هیچ سند دقیق و روشنی در مورد اینکه اولین قالی در چه زمانی و در چه مکا‏نی بافته شده است در دسترس بشر نیست. مسلما به وجود آمدن فرش به شکل امروزی نیاز به یک سیر تکاملی بلند مدت دارد زیرا نمی‏‌‏توان قبول کرد ‏که انسان به یک باره به این تکنیک رسیده باشد که بتواند آثار ارزشمندی را خلق نماید بنابراین باید در این خصوص به بافته‏‌‏هایی که ‏از نظر تکنیکی ضعیفتر هستند توجه کرده و آنها را مورد ملاحظه قرار بدهیم.
‏شاید اولین زیر انداز بافت دست بشر را بتوان نمد دست به در هم ب‏ردن الیاف و درگیر کردن آنها با هم بافت اطلاق می‏‌‏شود و ابتدایی‏‌‏ترین شکل آن را می‏‌‏توان (بافت) نمد دانست زیرا نمدازدرهم فروتن ‏پشمها به وسیلة فشار به وجود می‏‌‏آید همچنی با توجه به قرائن و شواهد موجود و آثار بر جای مانده از زندگی انسانها و تمدنهای قدیمی ابتدایی‏‌‏ترین نوع بافت به شکل امروزی را می‏‌‏توان پارچه گلیم دانست با تحول تکنیکی که این دست بافته

 

 فایل