قانون كار جمهوري اسلامي ايران 40ص (ورد)

دانلود قانون كار جمهوري اسلامي ايران 40ص (ورد)

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

قانون كار جمهوري اسلامي ايران 40ص (ورد)

قانون-كار-جمهوري-اسلامي-ايران-40ص-(ورد)لینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 40 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏قانون كار جمهوري اسلامي ايران
‏****************
‏كليدواژه‏‌‏ها:قانون‏‌‏ كار؛ قرارداد كار؛ تعريف‏‌‏ قرارداد كار و شرايط‏‌‏ اساسي‏‌‏ انعقاد آن؛ تعليق‏‌‏ قرارداد كار؛ خاتمه‏‌‏ قرارداد كار؛ جبران‏‌‏ خسارت؛ پرداخت‏‌‏ مزاياي‏‌‏ پايان‏‌‏ كار؛ شرايط‏‌‏ كار؛ حق‏‌‏السعي‏‌‏؛ تعطيلات‏‌‏ و مرخصي‏‌‏ها؛ شرايط‏‌‏ كار زنان‏‌‏؛ شرايط‏‌‏ كار نوجوانان؛ حفاظت‏‌‏ فني‏‌‏ و بهداشت‏‌‏ كار؛ بازرسي‏‌‏ كار؛ كارآموز و مراكز كارآموزي‏‌‏؛ قرارداد كارآموزي؛ اشتغال؛ اشتغال‏‌‏ اتباع‏‌‏ بيگانه؛ تشكلهاي‏‌‏ كارگري‏‌‏ و كارفرمايي؛ مذاكرات‏‌‏ و پيمانهاي‏‌‏ دسته‏‌‏جمعي‏‌‏ كار؛ خدمات‏‌‏ رفاهي‏‌‏ كارگران؛ مراجع‏‌‏ حل‏‌‏ اختلاف‏‌‏؛ شورايعالي‏‌‏ كار؛ جرايم‏‌‏ و مجازاتها؛

‏فصل 1- تعاریف کلی و اصولی
‏ماده 1-كليه كارفرمايان، كارگران، كارگاهها، موسسات توليدي، صنعتي، خدماتي و كشاورزي مكلف به تبعيت از اين قانون مي‏‌‏باشند.
‏ماده 2-كارگر از لحاظ اين قانون كسي است كه به هر عنوان در مقابل دريافت حق السعي اعم از مزد، حقوق، سهم سود و ساير مزايا به درخواست كارفرما كار مي‏‌‏كند.
‏ماده 3-كارفرما شخصي است حقيقي يا حقوقي كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دريافت حق السعي كار مي‏‌‏كند. مديران و مسئولان و به طور عموم كليه كسانيكه عهده دار اداره كار كارگاه هستند نماينده كارفرما محسوب مي‏‌‏شوند و كارفرما مسئول كليه تعهداتي است كه نمايندگان مذكور در قبال كارگر به عهده مي
‏‌‏گيرند. در صورتيكه نماينده كارفرما خارج از اختيارات خود تعهدي بنمايد و كارفرما آن را نپذيرد در مقابل كارفرما ضامن است.
‏ماده 4-كارگاه محلي است كه كارگر به درخواست كارفرما يا نماينده او در آنجا كار مي‏‌‏كند، از قبيل موسسات صنعتي، كشاورزي، معدني، ساختماني، ترابري، مسافربري، خدماتي، تجاري، توليدي، اماكن عمومي و امثال آنها. كليه تاسيساتي كه به اقتضاي كار متعلق به كارگاه اند، از قبيل نمازخانه، ناهارخوري، تعاونيها، شيرخوارگاه، مهدكودك، درمانگاه، حمام، آموزشگاه حرفه اي، قرائت خانه، كلاسهاي سواد آموزي و ساير مراكز آموزشي و اماكن مربوط به شورا و انجمن اسلامي و بسيج كارگران، ورزشگاه و وسايل اياب و ذهاب و نظاير آنها جزء كارگاه مي‏‌‏باشند.
‏ماده 5-كليه كارگران، كارفرمايان، نمايندگان آنان و كارآموزان و نيز كارگاهها مشمول مقررات اين قانون مي‏‌‏باشند.
‏ماده 6- براساس بند چهار اصل چهل و سوم و بند شش اصل دوم و اصول نوزدهم، بيستم و بيست وهشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، اجبار افراد به كار معين وبهره كشي از ديگري ممنوع و مردم ايران از هر قوم و قبيله كه باشند از حقوق مساوي برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اينها سبب امتياز نخواهند بود و همه افراد اعم از زن ومرد يكسان در حمايت قانون قرار دارند و هركس حق دارد شغلي را كه به آن مايل است ومخالف اسلام و مصالح عمومي و حقوق ديگران نيست برگزيند. براساس بند چهار اصل چهل و سوم و بند شش اصل دوم و اصول نوزدهم، بيستم و بيست وهشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، اجبار افراد به كار معين وبهره كشي از ديگري ممنوع و مردم ايران از هر قوم و قبيله كه باشند از حقوق مساوي برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اينها سبب امتياز نخواهند بود و همه افراد اعم از زن ومرد يكسان در حمايت قانون قرار دارند و هركس حق دارد شغلي را كه به آن مايل است ومخالف اسلام و مصالح عمومي و حقوق ديگران نيست برگزيند.

 

 فایل