مقاله درمورد امر به معروف word

دانلود مقاله درمورد امر به معروف word

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله درمورد امر به معروف word

-مقاله-درمورد-امر-به-معروف-wordلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 8 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏1
‏توصيف جو حاكم، در بيانات حضرت
‏جهان‏ دگرگوني شده وبه حالي زشت و ناخوشايند در آمده خوبي از آن روي برتافته است.
‏ايها الناس پيمب‏ر ‏(‏صلي الله عليه و آله‏)‏ فرمودند هر گاه كسي حكومت ظالم و ج‏ائري را ببيند كه قانون خدا را عو‏ض مي كند، حلال را حرام و حرام را حلال مي كند‏ ‏بيت المال مسلمين را به ميل شخصي مصرف مي كند. حدود الهي‏ را به هم مي زند خون مردم را محتر‏م نمي شمارد و در چنين شرايطي سزوار است خدا چنين ساكتي را به جاي چنان جائزو جابري ببرد اينها كه امروز حكومت مي كنند همينطورند آيا نمي بي‏ن‏يد حلالها را حرام كردند و حرام ها را حلال ‏بنا‏برا‏ين هر كس در اين شرايط ساكت بماند مانند‏ آنهاست و من از تمام ا‏فراد ديگر براي اينكه اين دستور جدم‏ را عملي كنم شايسته ترم.
‏بيانيه شهيد مطهري ‏(‏در كتاب حماسه حسيني جلد دوم‏)
‏مردم دنيا بدانيد‏ كه هدف حضرت امام حسين عليه السلام جاه ومقام نبود طالب ثروت نبود اگر ؟ هم در كار نبود تقاضايي هم‏ از او ‏نمي كردند امام حسين عليه السلام به موجب ‏قانون‏ امر به معروف و نهي از منكر نهضت و قيام مي كردند و ساكت نمي نشستند.
‏موضع گيري امام نسبت به وقايع سياسي روز‏
‏امام بدون توجه به مسئله بيعت خواستن و امتناع از بيعت از اوضاع زمان و وضع حكومت وقت انتقاد مي كردند ‏شيوع فساد را متذكر مي شو‏ند تغيير ماهيت اسلام را ياد آور مي شوند. امام ارزش امر به معروف ونهي از منكر ‏را بالا بردند و امر به معروف هم ارزش نهضت حسين‏ي‏ را بالا برد ‏چون امام فهماندند كه انسان در راه امر به معروف
‏2
‏ ونهي از منكر‏ به جابجايي‏ مي‏ رسد كه بايد مال و آبرويش را فدا كنند.
‏تفسير شرط عدم مفسده امر به معروف و نهي از منكر از منظر شهيد مطهري ‏(اعلي ا… مقامه)
‏گاهي همين امر به معروف مي تواند مفس‏ده ديگري براي اسلام بوجود آورد‏ و نه براي فرد امر به معروف‏.‏ ايشان معتقدند مفسده براي فرد ‏آمر‏، ملاك عمل نيست.
‏خطبه امام پس از رسيدن خبر شهادت مسلم بن عقيل‏( قدس ا… تفسه الزكيه)‏ در بي‏دا‏ر‏ كردن وجدانهاي خاموش و خلاصه چند خطبه ديگر:
‏آيا نمي بينيد به حق عمل نمي شود آيا ‏نمي بينيد قوانين الهي پايمال ‏مي ‏شود آيا نمي بينيد اين همه مفاسد، پيدا شده واحدي هم نهي نمي كند واحدي هم باز نمي گردد. در چنين شرايط‏ي‏ يك نفر مومن بايد از جان خود بگذرد. در چنين شرايط‏ من‏ مردن را جز سعادت نمي بينم ‏من مردن ‏را شهادت در راه حق مي بين‏م. من زندگي كردن با ستمگران را مايه ملامت مي بينم. روح من روحي نيست كه با ستمگر ‏سازش كند‏ خداوند به اوليا خود‏ پند داده كه مانند علما يهود از امر به‏ معروف و نهي از منكر سر باز نزنند‏. و مردم با ايمان كساني هستند كه امر به معروف ونهي از منكر‏ مي كنند زيرا اگر در ميان مسلمانان‏ اين امر رواج بيايد كارها به اصلاح مي پيوند‏د‏ و بنيان ملك و ملت ‏استحكام مي پذير‏د‏.‏ ستمكاران‏، مردم را زير پا،‏ لگد مي كوبند و شما به جاي امر به معروف و نهي از منكر كار را با چاپلوسي و تملق مي گذارنيد.‏هر كس‏ مرا ‏از روي و راستي بپذيرد او به حق سزاوار‏ تر‏ است و هر كس دعوت ‏مر‏ا رد كند‏ شكيبايي مي نمايم تا خداوند م‏يان من‏ و‏ ‏اين گروه داوري كند و او بهترين دا

 

 فایل