مقاله درمورد اهمیت اخلاق word

دانلود مقاله درمورد اهمیت اخلاق word

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله درمورد اهمیت اخلاق word

-مقاله-درمورد-اهمیت-اخلاق-wordلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 50 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏پيشگفتار‏
‏مسائل‏ اخلاقى در هر زمان از ‏اهميت‏ فوق‏العاده‏اى برخوردار بوده، ولى در عصر و زمان ما اهميت ويژه‏اى دارد، ‏زيرا‏:
‏1- از يك سو عوامل و ‏انگيزه‏‏‏هاى‏ فساد و انحراف در عصر ما از هر زمانى بيشتر است و اگر در گذشته براى ‏تهيه‏ مقدمات بسيارى از مفاسد اخلاقى هزينه‏ها و زحمتها لازم بود در زمان ما از بركت ‏پيشرفت‏ صنايع بشرى همه چيز در همه جا و در دسترس همه كس قرار گرفته است!
‏2- از سوى ديگر، با توجه به ‏اين‏ كه عصر ما عصر بزرگ شدن مقياسهاست و آنچه در گذشته بطور محدود انجام مى‏گرفت در ‏عصر‏ ما به صورت نامحدود انجام مى‏گيرد، قتل و كشتار انسانها به بركت وسائل كشتار ‏جمعى،‏ و مفاسد اخلاقى ديگر به كمك فيلمهاى مبتذلى كه از ماهواره‏ها در سراسر دنيا ‏منتشر‏ مى‏شود و اخيرا كه به بركت «اينترنت‏» هرگونه اطلاعات مضر در اختيار تمام ‏مردم‏ دنيا قرار مى‏گيرد، مفاسد اخلاقى بسيار گسترش پيدا كرده و مرزها را در هم ‏شكسته‏ و تا اقصا نقاط جهان پيش مى‏رود تا آنجا كه صداى بنيانگذاران مفاسد اخلاقى ‏نيز‏ درآمده است.
‏اگر‏ در گذشته توليد مواد ‏مخدر‏ در يك نقطه، يك روستا و حداكثر شهرهاى مجاور را آلوده مى‏كرد امروز به كمك ‏سوداگران‏ مرگ به سراسر دنيا كشيده مى‏شود.
‏3- از سوى سوم، همان گونه ‏كه‏ علوم و دانشهاى مفيد و سازنده در زمينه‏هاى مختلف پزشكى و صنايع و شؤون ديگر ‏حيات‏ بشرى گسترش فوق‏العاده‏اى پيدا كرده، علوم شيطانى و راهكارهاى وصول به مسائل
‏غيرانسانى‏ و غيراخلاقى نيز به مراتب گسترده‏تر از سابق شده است‏به گونه‏اى كه به ‏دارندگان‏ فساد اخلاق اجازه مى‏دهد از طرق مرموزتر و پيچيده‏تر و گاه ساده‏تر و ‏آسانتر‏ به مقصود خود برسند.
‏در‏ چنين شرايطى توجه به ‏مسائل‏ اخلاقى و علم اخلاق از هر زمانى ضرورى‏تر به نظر مى‏رسد و هرگاه نسبت‏به آن ‏كوتاهى‏ شود فاجعه يا فاجعه‏هايى در انتظار است.
‏انديشمندان‏ دلسوز و عالمان ‏آگاه‏ بايد همگى دست‏به دست هم دهند و براى گسترش اخلاق در دنياى امروز كه اخلاق به ‏خطر‏ افتاده تا آن حد كه بعضى آن را بكلى انكار كرده يا غير ضرورى دانسته‏اند و بعضى ‏ديگر‏ هر كار و خصلتى كه انسان را به خواسته سياسى‏اش برساند اخلاق شمرده‏اند، تمام ‏تلاش‏ و كوشش خود را به كار گيرند.
‏خوشبختانه‏ ما مسلمانان منبع ‏عظيمى‏ مثل قرآن مجيد در دست داريم كه مملو است از بحثهاى عميق اخلاقى كه در هيچ ‏منبع‏ دينى ديگرى در جهان يافت نمى‏شود.
‏گرچه‏ مباحث اخلاقى قرآن از ‏سوى‏ مفسران بزرگ و عالمان اسلامى بطور پراكنده مورد تفسير قرار گرفته ولى تا آنجا ‏كه‏ ما مى‏دانيم كتابى به عنوان «اخلاق در قرآن‏» به سبك تفسير موضوعى كه اين مسائل ‏را‏ به صورت جمعى و با استفاده از روش تفسير موضوعى مورد توجه قرار دهد، تاليف ‏نيافته‏ با آن كه جاى آن كاملا خالى است.

 

 فایل