مقاله درمورد ساختارهای دیسک FAT

دانلود مقاله درمورد ساختارهای دیسک FAT

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله درمورد ساختارهای دیسک FAT

مقاله-درمورد-ساختارهای-دیسک-fatلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏ساختارهای دیسک FAT
‏اساسا هارد دیسک ها و سایر رسانه ها ارائه دهنده فناوری اصلی جهت ذخیره سازی داده ها می باشند. ولی سیستم پرونده مزبور ساختار سلسله مراتب حجم ها و دایرکتوری هایی را ارائه می دهد که در آن پرونده های شخصی والگوهای سازماندهی ( که به سیستم امکان می دهنده تا داده ها را در مکانی از دیسک یا درایو ارائه شده قرار می دهد. ‏) را ذخیره می کنید. معملا سیستم های پرونده یک بخش مجتمع از سیستم عامل OS‏ می باشند و بسیاری از سیستم های عامل جدیدتر پشتیبانی از سیستم های پرونده مختلف را در اختیار شما می گذارند تا بتوانید آنها را انتخاب نمایید.
‏امروزه رایج ترین سیستم های پرونده به کار رفته مبتنی بر جدول تخصیص پرونده می باشند که داده های ذخیره شده در هر خوشه موجود در دیسک را ردیابی می کند. انواع مختلفی از سیستم FAT‏ به نام های FAT12, FAT16, FAT32‏ وجود دارند و همه آنها ‏برحسب تعداد ارقامی که در شماره های جدول تخصیص به کار می روند از یکدیگر متمایز می شوند. به عبارت دیگر FAT16‏ از ارقام 16 بیتی برای ردیابی خوشه های داده ها استفاده می کند و FAT32‏ ارقام 32 بیتی و غیره را به کار می برد. بدین ترتیب سیستم های متنوع FAT‏ به صورت زیر مورد استفاده قرار می گیرند:
FAT12‏: در تمام حجم های کمتر از 16 مگابایت به کار می رود.
FAT16‏:‏ ‏در حجم های 16 مگابایت تا 2 گیگابایت توسط‏ MS-DOS‏ ‏و بیشتر نگارش های ویندوز استفاده می شود.‏ ویندوز های NT,2000, XP‏ حجم های FAT16‏ که به بزرگی 4 گیگا بایت می باشند را پشتیبانی می کنند.
FAT32‏ به طور اختیاری در حجم های 512 مگابایت تا 2 ترابایت TB‏ مورد استفاده قرار می گیرد.
‏در اصل FAT12, FAT16‏ سیستم های پرونده ای هستند که به طور اختیاری توسط DOS‏ و ویندوز به کار می روند و تقریبا از طریق سایر سیستم های عامل PC‏ امروزی پشتیبانی می شوند.
FAT32‏ توسط ویندوز 95 و نگارش های بعدی از جمله 2000, xp, Me, 98 95c‏ پشتیبانی می شود. اگر چه تمام سیستم های عامل PC‏ که من از آنها اطلاع دارم حداقل FAT12, FAT16‏ را پشتیبانی می نمایند ولی برخی از آنها هیچ یک از سیستم های پرونده FAT‏ را به خوبی پشتیبانی نمی کنند. ویندوز NT‏ را معرفی نمود که منحصرا متعلق به سیستم عامل اصلی NT‏ از جمله ویندوز 2000 و ویندوز xp‏ می باشد. ولی ویندوز me/98‏ را پشتیبانی نمی کند.
OS/2 1.2‏ نیز high performance file system‏ (HPES‏) را عرضه نمود که مختص os/2‏ می باشد اگر چه نگارش 3.x. NT‏ نیز آن را پشتیبانی می کند. امروزه بیشتر حجم ها و درایوهای PC‏ توسط یکی از سیستم های پرونده FAT‏ فرمت می شوند.
‏این فصل جزییات سیستم های پرونده را به تفضیل بررسی می کند. اگرچه قابلیت های دیگری که توسط HPFS, NTFS‏ ‏ارائه شده اند نیز بحث می شوند ولی به دلیل عمومیت سیستم های پرونده fAT‏ روی آنها تاکید بیشتری شده است.
‏برای مرتب کردن پرونده های روی یک دیسک و قادر ساختن برنامه های کاربردی برای مشاهده یک رابطه سازگار با سیستم پرونده ‏سیستم عامل چندین ساختار روی یک دیسک ایجاد می کند. این ساختارهای برای هر OS‏ که از سیستم پرونده FAT‏ پشتیبانی می کند از جمله ویندوز

 

 فایل