مقاله درمورد سوهان کاری i

دانلود مقاله درمورد سوهان کاری i

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله درمورد سوهان کاری i

مقاله-درمورد-سوهان-کاری-iلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 17 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏خان کشی، اره کاری، سوهان کاری
‏خان کشی
‏فریند خان کشی که در شکل 1- 26 به تصویر درآمده است یکی از پر تولیدترین فریندهای اساسی ماشینکاری است خان کشی از نظر اقتصادی با فرایندهای فرزکاری و سوراخ‏‌‏تراشی رقابت می‏‌‏کند و به وسیله آن می‏‌‏توان سطوح را با دقت زیاد تراشکاری کرد. خانکشی شبیه صفحه تراشی است با این تفاوت که در خان کشی تنها با یکبار عبور ابزار، کار خاتمه می یابد در حالی کهدر صفحه تراشی به رفت و آمدهای زیادی نیاز است. در کال تولید از خان کشی برای پرداخت سوارخ ، هزار خار و سطوح تخت استفاده می‏‌‏شود. ‏در این فرایند تغذیه در هر دندانه اختلاف طول دو دندانه متوالی است. خان کشی شبیه اره کاری است با این تفاوت که در اره کاری عمل برش با گذرهای متعدد انجام می‏‌‏گیرد.
‏قلب این فرایند در ابزار آن قرار دارد که دندانه‏‌‏های خشن تراش، نیمه پرداخت کن، و پراداخت کن در یک ابزار گرد آمده‏‌‏اند. از نقطه نظر تغذیه این فرایند در بین فرایندهای اساسی ماشین‏‌‏کاری منحصر به فرد است. تغذیه که تعیین کننده ضخامت تراشه ایجاد شده است در ساختمان ابزار تراش که خان کش خوانده می شودمنظور گردیده است. اغلب شکل سطح تراشیده شده معکوس شکل خان کش است و در بیشتر موارد این امر با یک حرکت خطی رفت و آمدی ابزار در عرض قطعه کار ( یا قطعه کار در عرض ابزار) به وجود می آید:
‏خان کش از مجموعه‏‌‏ای از دندانه ها که هر یک مختصری بلندتر از دندانه قبلی است تشکیل شده استفاده . تغییر اندازه هر دندانه که تعیین کننده عمق تراش توسط هر دندانه (ضخامت تراشه) است پله نامیده می شود. بنابراین در خان کشی به تغذیه نیازی نیست. شکل لبه جلویی دندانه
‏‌‏ها تعیین کننده شکل سطح ماشین شده است. در نتیجه به خاطر این شرایط که جزیی از ساختمان ابزار است به حرکتهای پیچیده بین ابزار و قطعه کار نیاز نیست. این شرایط نیاز به کارگر ماشینکار بسیار ورزیده را نیز به حداقل می رساند.
‏شکل (2-26) نمایشگر یک ماشین خان کش قائم ‏کشیدنی به طرف پایین است. انتهای کشش خان کش از درون قطعه عبور و کلیدی به شیار آن قفل و از درون قطعه کشیده می‏‌‏شود. سپس خان کش از داخل قطعه بیرون کشیده می‏‌‏شود. سپس قطعه از کارگیر چپ به کارگیر راست منتقل و بدین ترتیب یک قطعه در هر دوره تکمیل می‏‌‏گردد.
‏شکل 1-26

 

 فایل