مقاله درمورد مهدی موعود word

دانلود مقاله درمورد مهدی موعود word

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله درمورد مهدی موعود word

-مقاله-درمورد-مهدی-موعود-wordلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 47 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏1
‏مقدمه
‏گفتم كه روي ماهت از ما چرا نهان است
‏ گفتا تو خود حجابي ورنه رخم عيان است
‏گفتم كه از كه پرسم جانا نشان كويت
‏ گفتا نشان چه پرسي آن كوي بي نشان است
‏مرزهاي جغرافيايي در هم ريزد ، دنيا رنگهاي ديگر گيرد ، مصلح گل جهان ، حامي مستضعفان ، بنيانگذار حكومت واحد جهاني ، حضرت حجه بن الحسن المهدي (عج) ظهور كرده ، كاخهاي ظلم و استبداد را بر سر ستمگران فرو ريزد و شالوده حكومت واحد جهاني را بر اساس عدالت و آزادي استوار سازد . بر فراز كره خاكي ديگر ستمي روي ندهد و در زير آسمان نيلي از تبعيض و بي عدالتي نشاني نماند .فساد و تباهي از جهان رخت بربندد و معيارهاي برجسته انساني ، ارزش واقعي خود را بازيابد .
‏و اينك يكهزارو يكصد و پنجاه سال است كه دست نيرومند الهي در آستين ‏«‏ غيبت ‏»‏ فرو رفته ، تا روزي پس از سپري شدن دوران غيبت ، ظهور كرده ، آفتاب عدالت را بر كوي و برزني بتاباند و بر جنايتها و خيانتهاي انسانها خاتمه دهد .
‏نام و ياد مهدي (عج) ‏«‏ مصلح كل ‏»‏ همواره آرام بخش جان هاي فرسوده و دل هاي سوخته بوده است . دير زماني است كه همه ي مظلومان و مغضوبان تاريخ زخم هاي آشكار و پنهان خويش را با نام او و اميد ديدارش التيام مي بخشند .خون هاي به ناحق ريخته شهيدان ، قطره اشك هاي چشم يتيمان ، همه و همه ، آمدنش را فرياد مي كشند و گويي هر چه زمان مي گذرد ، همين آرام بخش قدومش بيشتر گوشمان را نوازش مي دهد .
‏ولي افسوس كه هنوز از انظار پنهان است و شايد ديدگان ما لياقت ندارند تا جمال بي مثالش را نظاره كنند .‏ ‏اما بايد دانست كه اين اميد و انتظار براي عاشقان ديدارش به مانند اكسيري شفابخش است كه دردهاي آن را التيام مي بخشد و راه را براي ظهور آن عزيز هموارتر مي كند .كه پيامبر اسلام در اين باره مي فرمايند :
‏ ‏«‏ افضل اعمال امتم انتظار فرج است . ‏»
‏3
‏بخش اول
‏سيري بر زندگي حضرت مهدي (عج) ‏ كتاب تشيع و انتظار (ص 145)
‏پدرش امام حسن عسگر‏ي (ع)‏ است ، مادرش نرجس ، سيده كنيزان و بهترين ‏ا‏يشان است . تولدش نيز به سال 255 يا 256 هجري قمري ، در فجر نيمه ماه شعبان در شهر سامرا در خانه امام حسن عسگري‏ (ع)‏ ‏و‏اقع شده است . نام آن حضرت محمد ، همنام و هم كنيه با پيامبر اكرم ‏(ص)‏ و ملقب به امام عصر و صاحب الزمان است ، كه آخرين خليفه خدا در زمين ، قائم به شمشير ، خاتم خلفا و اوصياي پيامبر بزرگ اسلام ‏(ص) ‏است .
‏دوران تربيت حضرت مهدي (عج) ‏ كتاب حكومت جهاني حضرت مهدي (ع) از ديدگاه قرآن و عترت (ع) (ص 34)
‏تا سال دويست و شصت كه پنج سال يا چهار سال و كسري از سن شريفش گذشته در كفالت و تربيت پدر بزرگوارش حضرت امام حسن عسكري ‏(ع)‏ و بروح القدس سپرده شده بود و در اين مدت مخفي از همه مي‏‌‏زيست مگر بعضي از خواص شيعه و موالياني كه از ولادتش مطلع بودند و يا او را در ايام كودكي مشاهده كرده بودند.
‏ويژگي‏‌‏هاي امام عصر (عج) ‏ كتاب حكومت جهاني حضرت مهدي (ع) از ديدگاه قرآن و عترت (ع) (ص 13)

‏مهدي منتظر ، صاحب الامر ، بقي‏ه‏ الله همنام و هم كنيه خاتم الانبيا ‏(ص)‏ است ، فرزند امام حسن عسكري‏(ع)‏ و حضرت نرجس خاتون ‏(ع)‏ ، دوازدهمين جانشين پيامبر اسلام‏ ‏(ص)‏ از ائمه معصوم عترت پاك رسول الله ‏(ص)‏ و اكنون تنها نماينده حضرت حق و مظهر رحمت او در روي زمين ، و تنها مايه اميد منتظرين در تاريكيهاي ظلمت و جور است . آن حضرت در سال 255 ه.ق در شهر سامرا متولد گرديد و هنگام وفات پدر و تصدي مقام ولايت پنج ساله بود و مصداق آيه

 

 فایل