مقاله در مورد جوانان و امام عصر

دانلود مقاله در مورد جوانان و امام عصر

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله در مورد جوانان و امام عصر

مقاله-در-مورد-جوانان-و-امام-عصرلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 98 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏بررسي ميزان توجه جوانان به نقش و حضور امام زمان (عج) در زندگي روزمره
1
‏مقدمه:‏
‏خدايا ن‏مي‏‌‏دانم با چه زباني تو را بستايم‏، چرا كه اگر در ‏عصر جاهليت چشم به اين جهان ‏مي‏‌‏گشودم، چشمانم در زير تلي‏ از خاك بسته ‏مي‏‌‏شد‏ و اگر در عصر ‏بعد‏ از رحلت پيامبر اكرم متولد ‏مي‏‌‏شد‏م، شايد من نيز در زمره ي طلحه و زبير ها قرار ‏مي‏‌‏گرفتم.
‏اما چه بگويم از لطف بيكران تو!
‏چرا كه در عصري كه متعلق به امام‏ زمان (عج) و نائب بر حقشان است،‏ ‏زندگي ‏مي‏‌‏كنم، عصر من، عصر ظهور مردي است از سلاله ي پيامبر خاتم (ص) امام خميني‏ (ره) مردي كه آب و آينه و آفتاب‏ در دست داشت. امروزه بشريت منتظر آن جامعه آرماني و ايده آل است، زيرا كه هيچ يك از نظريه هاي سوسياليستي ماركسيستي، ليبراليستي و … نتوانسته است انسان را به آن مدينه‏ فاضله اي كه آروز دارد، برساند.
‏امامت خورشيد ‏حيات بخشي است كه شيعه با اعتقاد به آن گره خورده و راه خويش را در تاريخ آغاز كرده و از اسلام خلفا و كج راهه ها و بي راهه ها جدا نموده است.
‏و در اين راه رنج ها برده است، تا آنجا كه به اعتراف برخي محققان آن قدر كه در اين راه شمشير كشيده شده و‏ ‏جان فشاني شده، در هيچ برهه اي از زمان در مورد هيچ يك از ديگر آموزه‏ هاي دين‏ معني ديدن‏ بدين حد‏، شمشير زده ‏ن‏شده و جان فشاني نشده است و‏ ‏اين جان فش‏اني و اه‏تمام از آن جا برخاسته كه ‏پيامبر اسلام (ص)، آن قدر كه به اين امر سفارش مي كرد ‏به هيچ يك از امور ديگر سفارش ن‏مي‏‌‏كرد و آن قدر كه براي اين مهم از اولين ‏روزهاي دعوت علني تا ‏‌‏آخرين لحظات‏ عمرش در بستر بيماري گام بر ‏مي‏‌‏داشت و اقدام ‏مي‏‌‏كرد، براي هيچ كار ديگري اقدام و زمينه سازي ن‏مي‏‌‏كرد.
‏بررسي ميزان توجه جوانان به نقش و حضور امام زمان (عج) در زندگي روزمره
2
‏امروز و در اين نسل ما امامت را پذيرفته ايم، ولي هنوز براي بسياري از ما، ‏مسئله امامت ‏و ‏بحث ‏ا‏مام زمان (عج) گنگ و‏ ‏مبهم است و به صورت ميراثي از آن پاسداري ‏مي‏‌‏شود ميراثي كه هنوز عمق و ضرورتش را نچشيده ايم.
‏اگر ما جايگاه امامت را بشناسيم و ضروتش را لمس كنيم بر اساس همان ضرورت وجود امام زمان (عج) را احساس ‏مي‏‌‏كنيم و از ز‏ير بار اشكال هاي بني اسرائيل آزا‏د ‏مي‏‌‏شويم و بر اساس همان ضرو‏رت و‏ ‏احساس‏،‏ به عشقي از امام ‏مي‏‌‏رسيم‏.
‏آن هم نه عشق ساده و سطحي كه عشق شكل گرفته و جهت يافته‏.‏
‏در ميان امامان شيعه،‏ امام دوازدهم از ويژگي ها و امتيازهاي خاصي برخوردار است.
‏او تنها كسي است كه تما‏مي‏‌‏جهان را از عدل و داد سرشار خواهد ساخت، همانگونه كه از ظلم و بيداد پر شده است. او كسي است كه پيامبر (ص) و همه امامان، از ساليان دور، آمدن او را بشارت ‏مي‏‌‏دادند و با ياد او و د‏ولت او شيعيان را آرامش ‏مي‏‌‏بخشيدند.‏
‏با امام بودن آثاري دارد ‏و پشت‏ ‏كرده به او غرامتي، كسي با امام نور‏ نباشد، گرفتار امام نار ‏مي‏‌‏شود و اين، سنتي است الهي.
‏اهميت مقوله‏ مهدويت و نقش آن در اعتقاد مردم و بررسي آثار رو‏ان شناختي، تربيتي و اخلاقي اعتقاد‏ به امام زنده، ‏مي‏‌‏طلبد تا از هر فرصتي بر‏اي پرداختن به اين مهم بهره بجوييم و صد‏ البته سينه هزار ساله در يكي دو كتاب هم خالي ن‏مي‏‌‏شود، با يكي دو صفحه چه ‏مي‏‌‏توان كرد؟!

 

 فایل