مقاله طول عمر امام زمان word

دانلود مقاله طول عمر امام زمان word

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله طول عمر امام زمان word

مقاله-طول-عمر-امام-زمان-wordلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 8 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

1
‏طول عمر حضرت مهدي(ع)
‏زير نظر استاد محترم جناب آقاي ‏عبدالرزاق
‏گرد آورنده: ياور پورمحمد


‏ ‏ زمستان 83
‏طول عمر حضرت مهدي (ع)
‏لازمه ي غيبت طولاني حضرت مهدي (ع) برخورداري ايشان از عمر طولاني است. همچنين ‏به انجام رسيدن قيام جهاني آن حضرت ايجاب مي كندكه از نيرو و نشاط جواني بهره مند باشند و از اين رو است كه روايات بسياري از اين حقيقت ياد كرده اند كه مهدي عليه سلام در سن پيران و سيماي جوانان قيام مي كند و ما برخي از آنان را پيشتر آورديم‏ و مواردي را نيز بيان مي كنيم:
‏1- ‏امام سجاد (ع) فرمودند :
‏ در قائم سنتي از نوح پيغمبراست و آن درازي عمر مي باشد .
‏2- ‏حضرت رضا (ع) در بيان علائم مهدي (ع) به هنگام خروج فرمودند :
2
‏ يك نشانه او اين است كه‏ در سن پيري رخسار جواني دارد . تا جائي كه بيننده گمان مي برد كه او چهل ساله يا كمتر است و نشانه ديگرش اينكه تا پايان عمر به سبب مرور زمان پير و فرسوده نمي گردد .
‏حافظ محمد بن يوسف گنجي شافعي در كتاب البيان ‏في اخبار صاحب زمان و شيخ جمال الدين دمشقي در كتاب عقد الدررو خاجه كلان قندوزي در كتاب ينابيع المود‏ة‏ ‏از امام حسن مجتبي (ع) روابت كردند كه فرمود :
‏چون مهدي بپا خيزد مردم او را انكار مي كنند زيرا كه بصورت جواني ‏شاداب به سويشان برگشته در حالي كه ‏آ‏نان مي پندارند كه وي پيرمردي كهنسال است .
‏پس دوام جواني و عمر طولاني حضرت حجت از ويژگي هاي عمده او و مايه ي امتيازش از مدعيان و متهمديان مي باشد. و محكي است كه اهل دغل را سيه رو مي كند.
‏عموم مخالفان شيعه اين ويژگي را دستاويز نموده و با انكار آن ما را به باد سرزنش و استهزاء گرفته اند ‏و خلاصه‏ ‏يافته هاي آنان اينست كه كهنسالي و جوان زيستي مهدي منافي با موازين عقلي و قوانين طبيعي و نواميس آسماني مي باشد‏ ‏و ما اينك به مدد بينش و دانش ، گام به گام گفتارشان را نقد نموده و پاسخ مي گوييم تا منصفين چه داوري كنند؟
‏الف)‏منطق عقل:

‏گويند :
‏به شهادت عقل و خرد انساني ‏، هر موجود حادث مركب، محكوم به نابودي و فناء مي باشد .
‏بنابراين زندگاني ابدي براي هيچ بشري ممكن نخواهد بود . چگونه شما مهدي اسلا‏م‏ را خالد و پاينده مي دانيد ؟ و برايش عمر جاويد قائليد؟
‏گوئيم :
‏ما هرگز براي مهدي منتقم، خ‏ل‏ود و جاودانگي معتقد نيستيم، بلكه ايشان را مانند ديگر آدميزادگان، محكوم ‏به مرگ و زوال مي دانيم با اين تفاوت كه وي از عمري دراز و تواني بسيار برخوردار مي باشد و بر خردمندان تفاوت فاحش ميان پايندگي و ديرزيستي به خوبي پيداست و هرگز ناموس خرد براي جاودانگي . كهنسالي حكم يكساني ‏ ‏نمي نمايد.
‏گويند :
‏عقيده شما در مورد عمر بسيار زياد مهدي و دوام جواني او امري خلاف عادت و غير معمول و بي سابقه مي باشد‏ كه عقل هر انسان آنرا بعيد مي شمارد . با ديده اعجاب و شگفتي بدان مي نگرد و همين استبعاد شديد براي انكار و يا لااقل تزلزل اين اعتقاد كافيست .
‏گوئيم :

 

 فایل