مقاله معرفی بخشهای VB word

دانلود مقاله معرفی بخشهای VB word

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله معرفی بخشهای VB word

مقاله-معرفی-بخشهای-vb-wordلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 25 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏معرفی بخشهای VB
‏از زبانهای برنامه نويسی تحت Windows‏ ‏ ‏می باشد‏(که زين پس آن را VB‏ خواهيم خواند) ‏ که برای کدنويسی از دستورات زبان Basic‏ سود می برد.
VB‏ (مانند تمام زبانهای برنامه نويسی تحت ويندوز) با استفاده از تمام امکانات زيبای ويندوز (که باعث فراگيرشدن اين سيستم عامل زيبا و توانمند در ميان کاربران شده است)، طراحی محيطی زيبا و قدرتمند را برای ‏ ‏پروژه مورد نظر، بسيار ساده می نمايد.
‏در حال حاضر، به جرأت می توان گفت که يکی از انتخاب های اصلي برنامه نويسان حرفه ای در سطح جهان برای تهيه پروژه های با قابليت های ويژه، VB‏ می باشد، خصوصاً از VB6‏ که مايکروسافت عملاً با افزودن توانايی های متنوع بسيار به VB‏، حتی حاضر شد از ديگر زبانهای معروف تحت ويندوز خود مانند Visual C++‏ و Visual Foxpro‏ بگذرد و سعی در هدايت تمام برنامه نويسان به سوی VB‏ داشته باشد.
‏در حال حاضر که به تهيه اين جزوه همت گماردم، نسخه آزمايشی VB.net‏ در بازار وجود دارد ولی عموماً برنامه نويسان ‏ازVB6‏ استفاده می کنند و لذا ما نيز اين نسخه ازVB‏ را برای آموزش انتخاب می کنيم، هر چند تمام خوانندگان عزيز می دانند که عموماً با فراگيری يک نسخه از يک برنامه، فراگيری نسخه های بعدی آن کار چندان دشواری نخواهد بود.
‏خوانندگان عزيز توجه داشته باشند که برای فراگيریVB‏، آشنايی با ويندوز و Basic‏ لازم است. همچنين بهتر است در هنگام مطالعه، VB‏ باز باشد و مطالب را در همان لحظه کار کنند.
‏هنگامی که VB‏ اجرا می شود، توسط پنجره ای (شکل1)، نوع پروژه ای که می خواهيد طراحی کنيد از شما خواسته می شود.
‏همان طور که ملاحظه می فرماييد، انواع مختلفی از پروژه ها در اين پنجره وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها خواهيم پرداخت، ولی فعلاً نوع استاندارد پروژه های VB‏ يعنی نوع Standard EXE‏ را انتخاب و آن را باز(Open‏) می کنيم. اين نوع پروژه (که غالب پروژه ها را در بر می گيرد) برای تهيه برنامه های کاربردی(Applications‏) مورد استفاده قرار می گيرد.
پس از باز کردن پروژهStandard Exe‏ ، پنجره اصلیVB‏ (شکل 2 ) برای اين نوع پروژه باز می شود:
‏اين پنجره، علاوه بر آنچه عموماً در پنجره های ويندوز می بينيم (مانند Title Bar‏ وMenu Bar‏)، شامل چند بخش بسيار مهم می باشد:
1- يک فرم(Form‏) خالی با عنوان (Caption‏)برابر Form1‏ وجود دارد. اين همان فرمی است که بلافاصله پس از اجرا (Run‏) شدن برنامه، روی صفحه نمايش، قرار می گيرد (اين پيش فرض قابل تغيير است).
2- نوار ابزار Standard Buttons‏ که دکمه هايی با کاربرد معمولاً بيشتر را شامل می شود. تعدادی از اين دکمه ها را در ويندوز می شناسيد (مانند Copy, Paste, Undo, Redo, Open‏ وSave‏) و برخی ديگر را در ادامه خواهيم ديد.
3- پنجره ای سمت چپ تصوير ديده می شود. اين پنجره شامل برخی از کاربردي ترين کنترلهای قابل ديدن (VCL‏) می باشد. در ادامه با VCL‏ها آشنا خواهيم شد و از آنها بسيار بهره خواهيم برد. به اين پنجره Tool Bar‏ (جعبه ابزار) گفته می شود.
4- در سمت راست تصوير سه پنجره ديگر ديده می شود. در بالا، پنجره پروژه (Project‏)، سپس پنجره مشخصات(

 

 فایل