مقاله موتور جستجو word

دانلود مقاله موتور جستجو word

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله موتور جستجو word

مقاله-موتور-جستجو--wordلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 37 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏2
‏ به نام خدا
‏مقدمه:
‏موتور جستجو چیست؟ موتور جستجوگر و اهمیت آن
‏دنياي وب منبع عظيمي از اطلاعات است كه روزبه‌روز برحجم آن افزوده مي‌شود. در ‏حال حاضر ميلياردها صفحه كه اطلاعات فراواني از موضوعات مختلف را در بر دارند، بر ‏روي سرورهای مختلف جا خوش كرده اند. اين در حاليست که تولد سايتهای جديد و گسترش ‏سايتهای موجود نيز به طور فزاينده ای به اين حجم اطلاعات می افزايد.
‏نرخ رشد ‏اطلاعات تا بدانجاست که امروزه مشکل دسترسی به اطلاعات جدی تر از نبود اطلاعات است. ‏امروزه چالش عمده اکثر کاربران دستيابی به اطلاعات است. به عبارت ديگر اگر كاربري ‏دنبال موضوعي خاص باشد، كدام صفحه را بايد بخواند؟ از ميان اين تعداد عظيم صفحات ‏موجود، كدام صفحه نياز او را برآورده مي كند؟
‏اگر سايتی باشد که به کاربران ‏در يافتن اطلاعات کمک کند، قطعا مورد توجه خواهد بود. خوشبختانه چنين سايتی وجود ‏دارد و ما آنرا با نام موتور جستجوگر می شناسيم.
‏موتور جستجوگر سايتي است كه ‏براي كمك به كاربران در يافتن اطلاعات موجود در سايتهاي ديگر طراحي شده است. موتور ‏جستجوگر سايتي است كه با گرفتن عبارتي مختصر، كاربر را با ليستي از سايت ها روبرو ‏مي‌كند كه به موضوع مورد علاقه او مرتبط مي‌باشند.
‏آمارها نشان مي دهند كه ‏افراد بسياري سفر در دنياي وب را با موتورهاي جستجوگر آغاز مي‌كنند و مراجعه به
‏2
‏موتورهاي جستجوگر چنان عادي شده است که جستجو کردن و کار با موتورهاي جستجوگر، ‏دومين فعاليت عمده کاربران در دنياي وب (بعد از ارسال و دريافت نامه هاي ‏الکترونيکي)، محسوب مي شود.
‏هر چه بر محبوبيت وب افزوده مي گردد، نياز به ‏بايگاني كردن اطلاعات آن نيز بيشتر مي‌شود؛ موتور جستجوگر نيز در واقع اين اطلاعات ‏را بايگاني كرده، در زمان مورد نياز و به سرعت در اختيار كاربران قرار ‏مي‌دهد.
‏بدون موتور جستجوگر، وب تنها به بخش كوچكي از موفقيت امروزين خود دست ‏مي‌يافت زيرا موتور جستجوگر، اينترنت را به رسانه‌اي قابل استفاده براي همه كرده ‏است (از هيچ كس توقع نمي‌رود تعداد زيادي از آدرس هاي وب را به ياد داشته ‏باشد‏).
‏آن چه كه موتورهاي جستجوگر انجام مي دهند- با درجات متفاوتي از موفقيت- ‏فراهم كردن يك وسيله جستجوي ساده است. وقتي يك كاربر وب عبارتي را جستجو مي‌كند، ‏موتور جستجوگر ليستي از سايت‌ ها را ارائه مي‌كند كه تعداد آنها از چند صد مورد تا ‏چند ميليون متغير مي‌باشد.
‏سايت هايي كه موتور جستجوگر به عنوان نتايج جستجويش ‏ارايه مي‌كند، بر حسب ميزان ارتباط با عبارت جستجو شده به ترتيب نزولي ليست ‏مي‌شوند. به عبارت ديگر سايتي كه به عنوان اولين سايت در نتايج جستجو معرفي شده ‏است، مرتبط ترين سايت با عبارت جستجو شده از ديد آن موتور جستجوگر بوده است.
‏دقت ‏در ارايه نتايج جستجو چيزيست که کاربران وب همواره از موتورهاي جستجوگر مي خواهند. ‏هر چه نتايج جستجوي يک موتور جستجوگر دقيق تر و مرتبط تر باشد، محبوب تر خواهد بود ‏و کاربران بيشتري بدان مراجعه خواهند کرد

 

 فایل