مقاله نوابغ روشنفكران و عوام ( رایگان)

دانلود مقاله نوابغ روشنفكران و عوام ( رایگان)

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله نوابغ روشنفكران و عوام ( رایگان)

مقاله-نوابغ-روشنفكران-و-عوام-(-رایگان)لینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 3 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

1
Power Team
http:\network-center.blogfa.com
‏همه حقايق براي اينكه پ‏ذيرفته شوند ازسه مرحله مي گذرند
‏ابتدا مورد تمسخر واقع مي شوند
‏سپس با خشونت مورد مخالفت قرار ميگيرند
‏سرانجام به عنوان امر بديهي پذيرفته مي شوند.
‏(( آرتور شو پنهاور )) فيلسوف آلماني
‏نت‏ ‏ورك ماركتينگ؛‏ ‏وضعيت حال وآينده آن در ايران
‏(( مسعود لعلي ))
Suport-center-net@yahoo.com
‏دكتر علي شريعتي در ‏يكي از آثار خود افراد يك جامعه را به سه دسته تقسيم ميكند:نوابغ،روشنفكران و عوام. هدف ‏من در‏ اين مقاله اين است كه بر اساس همين دسته بندي توضيح دهم كه چرا نت‏ ‏ورك ماركتينگ در ايران با اين همه سختي و مشكلات روبروست و آينده آن چه خواهد شد .
‏روشنفكران
‏نوابغ
‏عوام
‏نوابغ : نوابغ كه قسمت بسيار كوچكي از مردم جامعه را تشكيل ‏مي‏دهند كساني هستند كه هميشه چندين سال و گاه‏ي‏ چند دهه جلو تر از مردم زمانه خود حركت مي ‏كنند.آنها بدليل خلاقيت و قدرت تفكربالاي خود و از طرف ديگر ايمان به آنچه رسيده اند آراء و انديشه هائي را بيان مي كنند كه مردم زمانه خودشان توانائي درك و فهم آن را ندارند‏ ‏. نوابغ حرف‏ ‏هايي مي زنند كه كسي تا به حال نزده ، كار هايي انجام مي دهند كه تا به حال كسي انجام نداده ، به صورتي به دنيا نگاه مي ك‏نند كه كسي تا به حال نگاه نكرده‏ :
‏هر روز در اطراف ما هزاران سيب از درخت به زمين مي افتد
‏اما آنچه وجود ندارد ديدگاه نيوتوني است.
‏ش‏ايد فكر كنيد تمام دانشمندان و نوابغ هميشه از ابتدا مورد احترام جامعه خود بوده اند و هنگام اعلام اكتشافات و نظريات خلاقانه خود مواجه با سيل عظيم جمعيتي بوده اند كه براي عرض تبريك و قدر داني ‏از زحم‏ات و مقام علمي شان به سوي آنها ه‏جوم آورده اند. در بيشتر موارد چنين چيزي صحت ندارد بلكه قضايا كاملاً بر عكس است . از آنجا كه براي عموم مردم ملاك تعقل (( هم رنگ جماعت بودن )) است و كسي كه مثل همه فكر نكند ديوانه و يا طغيانگر محسوب مي شود همگان نه تنها به نظريات آنها ‏مي خنديدند بلكه اين نظريات را مشتي خرافات و اراجيف انسان‏ ‏هايي ديوانه قلمداد مي كردند كه مي پندارند دانشمندند و چيز هاي تازه عرضه كرده اند. مبتكران و نوابغ بزرگ عموماً سال‏ ‏ها حتي پس از مرگشان مورد غضب‏ جامعه و افكار عمومي بوده اند .‏ آنها طرد شده اند ، به زندان افتاده اند ، تبعيد شده اند و در پاره اي موارد جانشان را به خاطر اعلام نظريات جديدشان از دست داده اند. اگر مايل باشيد بيا‏ئيم تاريخ را ورق بزنيم و زندگي چندتن از نوابغ بزرگ تاريخ و كشورمان را بررسي كنيم .
3
Power Team
http:\network-center.blogfa.com
‏_ امروز دين مبين اسلام به عنوان يكي از مهمترين اديان جهان شناخته شده است و در صد قابل توجهي از جمعيت كره زمين پيرو اين دين آسماني مي باشند . اما دين اسلام تحت چه شرايطي جايگاه كنوني را به دست آورده . آيا از روز اول وضع بدين منوال بوده است؟ كافي است براي دادن پاسخ نگاهي بيندازيم به زندگي اسطوره مقاومت و تلاش حضرت محمد (ص).‏ نظرات انقلابي و متعالي ايشان با عكس العمل‏ ‏هاي تند و منفي رو برو شد. كفار براي مقابله با پيامبر از هيچ كوششي دريغ نكردند : تطميع ، تهديد ، تحريم‏ و دستگيري و شكنجه پيروان‏ پيامبر نمونه اي از اين اقدامات بود . فضا آنقدر سنگين و بسته بود كه ايشان حتي در سال‏ ‏هاي نخست (( دعوت )) خود را مخفيانه انجام مي‏ ‏دادند. (( تغيير ديدگاه )) مردم ‏جز‏ير‏ة ‏العرب :‏ آنچه پيامبر بزرگوار اسلام بعنوان (( هدف )) در سر مي پروراندند.فشار و تهديدات آنقدر بالا گرفت كه ايشان و پيروان او مجبور به ترك شهر و ديار خود شدند.اما ايمان به هدف و استقامت اين مرد بزرگ تاريخ باعث شد كه تعاليم و انديشه هايش روز به روز گسترش يابد ‏و جهان را به تسخير خود در آورد .
‏_ امروز در مدارس و دانشگاه هاي تمام كشور هاي جهان مباحث علمي اي آموزش داده مي شود كه مكتشفين و ارائه دهندگان اين مباحث به علت ارائه آنها با تند ترين عكس‏ العمل هاي مردم زمانه خود روب‏رو شده اند : گاليله به خاطر اعلام نظرياتي كه بعدها او را به بلند ترين جايگاه هاي علمي تاريخ رساند كارش به (( دادگاه )) كشيده شد‏ ‏.
‏_ امروز‏ در فضاي ادبيات‏ ايران(( شعر نو )) جايگاهي مستحكم يافته است و بسياري از شاعران اشعار خود را در اين قالب ارائه مي دهند . و بسياري از دوستداران ادبيات و شعر طرف دار(( شعرنو )) هستند . همه ما(( نيما يوشيج )) را بعنوان پدر شعر نو ايرا‏ن ميشناسيم و از او به عظت و احترام ياد مي كنيم . اما فكر مي كنيد نيما به محض معرفي اين سبك از شعر با استقبال گرم مردم روبرو شد ؟
‏سالها طول كشيد تا مردم شهر نو را درك و هضم كنند و آن را بپذيرند .
‏_ ملاصدرا يكي از فيلسوفان بزرگ تاريخ اسلام و ايران است .‏ امروزه كنگره ها و بزرگداشت هاي زيادي براي اين فيلسوف والا مقام برگزار مي كننداما ملاصدرا بخش اعظم زندگي خود را در ‏تبعيد و سرگرداني گذراند . زيرا آ‏راء و انديشه هايش جلو تر از زمانه او بود لذ‏ا متهم به ارتداد و طغيانگري شد .
‏گ‏ه ملحد‏ و‏ گه كافرو دهري باشد گه دشمن خلق و فتنه پرور باش
‏بايد بچشد عذاب تنهايي را‏ مردي كه زعصر خود فراتر باشد
‏(( شفيعي كدكني ))
‏روشنفكران : روشنفكران حلقه رابط ميان نوابغ و عوام مي باشند . آنها با تحقيق و جستجو در آراء و انديشه هاي نوابغ متوجه مي شوند كه رگه هايي از واقعيت در نظريات نوابغ وجود دارد و وقتي بيشتر مطالعه مي كنند متوجه مي شوند كه حق با نوابغ بود . و واقعاً زمين گرد است . لذا آنها به آرامي با زبان مردم و به صورتي كه براي عوام قابل فهم باشد نظريات نوابغ را براي آنها ارائه مي دهند . اما در بسياري از اين موارد اين اتفاق سالها بعد از مرگ نوابغ رخ مي دهد .
‏عوام : قسمت بزرگي از هر‏م متعلق به عوام است . عوام حدود80‏ درصد مردم را تشكيل مي دهد (( ‏اكثر هم ‏ ‏لا يعلمون‏ )) آنها بدون درك درستي از نظريات نوابغ و دانشمندان از آنها مي خواهند كه با جريان آب پيش بروند و جواب نوابغ نيز مشخص است :

 

 فایل