مقاله پیامبر1 word

دانلود مقاله پیامبر1 word

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله پیامبر1 word

مقاله-پیامبر1-wordلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 11 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏1
‏دلا‏ئ‏ل نبوت پيامبر اسلام (ص‌)
‏مقصود از نبوت خاصه، نبوت پيامبر گرامي اسلام ـ صلّي الله عليه و آله ـ است. پيامبر اسلام آخرين پيامبر الهي و شريعت او آخرين شريعت آسماني است.
‏دليل بر نبوت پيامبر اسلام ـ صلّي الله عليه و آله ـ :
‏جامع‎‏ترين طريق اثبات نبوت فرد اين است كه مدعي پيامبري بر اثبات ادعاي خود معجزه بياورد و با منكران و مخالفان تحدي نمايد. در اين صورت، اگر آنان از مبارزه با او عاجز شوند، نبوت او ثابت خواهد شد.
‏در اين كه رسول اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ دعوي نبوت كرده است، ترديدي نيست، چنان كه ظهور معجزه‎‏هاي بسيار توسط او نيز از مسلمات تاريخ است. معجزات پيامبر اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ دو گونه است:
‏يكي، قرآن كريم كه معجزة علمي و جاودان است؛ و ديگري، معجزات عملي آن حضرت كه برخي از آن‎‏ها در قرآن كريم و موارد ديگر در كتاب‎‏هاي حديث و تاريخ نقل شده است، اينك به اختصار اين دو قسم از معجزه‎‏هاي پيامبر ـ صلّي الله عليه و آله ـ را بررسي مي‎‏كنيم، تا برهان نبوت او آشكار گردد.
‏الف. قرآن معجزه جاويدان
‏قرآن كريم در ابعاد مختلف معجزه است:
‏2
‏1. اعجاز ادبي قرآن‏
‏مهم‎‏ترين جهت اعجاز قرآن براي معاصران عصر رسالت، جنبة ادبي قرآن بود؛ زيرا آنان در فن فصاحت و بلاغت از مهارت بالايي برخوردار بودند و اعجاز ادبي قرآن را به خوبي مي‎‏شناختند. در اين جا به اعتراف عده‎‏اي از برجستگان فن فصاحت و بلاغت به معجزه بودن قرآن در اين زمينه، اشاره مي‎‏كنيم:
‏وليد بن مغيره، يكي از سه نفري است كه در هنر بلاغت همتا نداشت. وقتي ابوجهل (برادرزادة وليد) نزد وليد رفت و گفت: اي عمو، تو دين محمد را قبول كرده‎‏اي؟
‏وليد گفت: چنين نيست، من بر دين پدران خود باقي هستم، ليكن من كلامي شنيدم كه بدنم از آن به لرزه درآمد!
‏ابوجهل: آيا كلام او شعر است؟
‏وليد گفت: شعر نيست.
‏ابوجهل گفت: آيا گفتار محمد خطابه است؟
‏وليد گفت: خطابه هم نيست، زيرا خطابه كلامي است كه به هم متصل است؛ ولي كلام محمد از هم پراكنده مي‎‏باشد و به هم شباهتي ندارند و با اين حال بسيار شيرين و زيباست… كلام او سحر است و دل مردم را مسحور مي‎‏كند.[1]

 

 فایل