مقاله کالر آيدی

دانلود مقاله کالر آيدی

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله کالر آيدی

-مقاله-کالر-آيدیلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 14 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏کالر آيدی- Caller ID‏
ID‏ Caller‏ ‏(Caller Identification‏ )‏، طرفين يک ارتباط مخابراتی را قادر می سازد تا از شماره تماس گيرنده و مخاطب تماس آگاه شوند. ‏ اطلاعات تماس گیرنده توسط مخابرات از طریق مدولاسیون FSK‏ (Frequency Shift Keying‏ ) ‏بر روی خط ارسال می گردد . ‏شکل 1 . بدین معنا که به ازای بیت یک، فرکانس 1200Hz‏ و به ازای بیت صفر، فرکانس آنالوگ 2200Hz‏ ارسال می شود. (استاندارد 202 بل) و تمامی اطلاعات تماس گیرنده که حاوی اطلاعات گوناگونی است بر روی یک خط به صورت FSK‏ مدوله و به دستگاه تلفن گیرنده ارسال می گردد. ‏هنگامی که يک خط تلفن زنگ می خورد اطلاعات‏ تماس گیرنده‏ بعد از زنگ اول ارسال می شوند‏. سیگنال زنگ اول به مدت 2 ثانیه طول می کشد و سپس اطلاعات تماس گیرنده در مدت زمان 1.5 ثانیه منتقل می شود‏.‏ که این در طول 1.5 ثانیه ، ابتدا 0.5 ثانیه سکوت (صفر، سیگنال نداریم) و سپس در مدت زمان 0.8 ثانیه اطلاعات و پس از آن نیز 0.2 ثانیه سکوت و سپس سیگنال زنگ دوم به مدت 2 ثانیه ارسال می شود.
‏ 
‏ 
‏ 
‏شکل 1 ) مدولاسیون FSK
‏اطلاعاتی که در زمان 0.8 ثانیه ارسال می گردد حاوی بایت ها ی زیر است:
‏1- ابتدا یک رشته صفر و یک بصورت متناوب جهت تصرف کانال (channel seizure‏ ) و فعال نمودن بلوک کالر آیدی ، ارسال می شود.
‏2- 180 بیت یک به عنوان مرحله نشانه گذاری ( mark state‏ ) ارسال می شود که تعیین کننده آغاز اطلاعات تماس گیرنده است
‏بعد از مرحله نشانه گذاری ارسال اطلاعات آغاز می شود که به ترتیب حاوی بایت های زیر است:
‏3- یک بایت که نشان دهنده طول پیغام است ارسال می شود
‏4- اطلاعات ماه، روز، ساعت و دقیقه که هر کدام در دو بایت ارسال می شوند.
‏5- شماره تلفن ده رقمی در ده بایت ارسال می شود
‏6- و در نهایت بایت اصلاح خطا یا به عبارتی checksum‏ ارسال می شود
‏با استفاده از اين اطلاعات دستگاه تلفن و يا دستگاه Caller ID‏ مشخصات تماس گيرنده را تشخيص می دهد.
‏ 
‏ 
‏شکل 2 ) سیگنال بین زنگ اول و دوم تلفن
‏ 
‏لذا جهت ساخت کالر آیدی می بایست ابتدا اطلاعات مورد نیاز که به صورت FSK‏مدوله شده است را استخراج کنیم که به این منظور می باید از یک تراشه‏ ‏ دمدولاتور FSK‏ استفاده کرد.
‏ 
‏تراشه MT8841‏ ‏دمولاتو‏ر FSK‏ ‏است‏ که اطلاعات FSK‏ ‏را دمدوله و بیت های دمدوله شده را بر روی پایه های data‏ همراه با پایه های clock‏ ، CD‏ و DRn‏ دمدوله می کند. اطلاعات آنالوگ به پایه IN-‏ اعمال می گردد و به پایهIN+ ‏ ولتاژ مبنا اعمال می شود. پایه های IN+‏ و IN-‏ ورودی های +‏ و – یک آپ امپ است که می توان از طریق این آپ امپ و پایه GS‏ ‏، گین تقویت سیگنال ورودی را تنظیم نمود. بدلیل اینکه این تراشه تنها قادر است سیگنال ها با دامنه -32db to -12db‏ را دمدوله کند و در صورتی که سطح سیگنال ورودی در این محدوده نباشد با استفاده از پایه GS‏ می توان سیگنال را به اندازه مورد نیاز تقویت نمود. توسط این تراشه می توان دیتای‏ ارسالي در بين دو پالس زنگ اول و دوم را ‏د‏مدوله كرده و‏ اطلاعات را از حالت آنالوگ به دیجیتال تبدیل کرد. ‏ مدار FSK‏ در شکل 3 نشان داده شده است.
‏ 

 

 فایل