مقاله کامپیوتر در طراحی و ساخت

دانلود مقاله کامپیوتر در طراحی و ساخت

🔹 بهترین کیفیت

🔹 قابل ویرایش

🔹دانلود با لینک مستقیم و سریع

🟢 پشتیبانی 24 ساعته

مقاله کامپیوتر در طراحی و ساخت

-مقاله-کامپیوتر-در-طراحی-و-ساختلینک و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 48 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

1
‏مقدمه‏ :
‏همانگونه که مشهود است امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی کامپیوتر در تمام علم نقش ب‏س‏زایی پیدا کرده و استفاده از این وسیله امری اجتناب ناپذی‏ر است تا جایی که وظایف مهمی را که ‏ ذهن انسان در انجام آن کند بوده و یا عملاً قادر به هماهنگی آن نمی باشد را به راحتی می توان به وسیله کامپیوتر عملی کرد .
‏از این روست که صنعت نیز خود را از دیگر شاخه های علوم در این امر مستثنا ندا‏نس‏ته و به ناچار در انجام مراحل طراحی ، ساخت ، مونتاژ ، کنترل کیفیت و…. به کامپیوتر روی آورده است .
‏اما در این میان یکی از مهمترین عرصه های صنعت که ارتباط بسیار تنگاتنگی با علم استفاده از کامپیوتر دارد . استفاده از این وسیله در امر طراحی و ساخت می باشد تا جایی که امروزه اکثر واحدهای بزرگ صنعتی در تمامی نقاط جهان از این تکنولوژی استفاده می نمایند .
‏استفاده از این تکنولوژی در
‏بهبود زمان کاری
‏دقت انجام عملیات
2
‏قابلیت کنترل اشتباهات به صورت مجازی
‏نقش کلیدی و مهمی دارد .
‏از آنجایی که برای ساخت یک قطعه ابتدا به طراحی و محاسبات نیاز داریم . در ابتدا به بررسی طراحی به کمک کامپیوتر و سپس به بر‏رسي‏ ساخت قطعه به کمک کامپیوتر CAM‏ می پردازیم .
‏شرح مختصری در مورد نحوه انجام عمل‏ي‏ات طراحی و ساخت در واحد
:CAD/CAM
‏در ابتدای امر قطعه ‏مورد نظر که سفارش مشتری می باشد باید به گونه ای به واحد CAD/CAM‏ معرفی شود که این واحد اطلاعات لازم را جهت طراحی و ساخت آن بدست بیاورد به همین منظور باید از طرف کمپانی سفارش دهنده اطلاعات لازم ارسال گردد اما این اطلاعات به چندین گونه مختلف قابل عرضه می باشد .

 

 فایل